בחר את השפה שלך: flaga_plflaga_gbflaga_gmflaga_spflaga_ruflaga_frflaga_arflaga_chflaga_hrflaga_prflaga_it
יהוה JEAHAWAH - – ארבע אותיות עבריות, אשר מהוות את שמו של האל המקראי, הקרויות גם "השם המפורש". לפי שירמן סטון, התרגום המילולי הוא "יהי אהבה", וכפי שהוא טוען ומסביר בספרו "ילדי בבל", זה נובע מצורת כתיבת השם בכתב פיקטוגרפי בשפה העברית הקדומה. השם נהגה באופן שגוי כ"יַהוֶה", "יֱהֹוָה" או "יֶהוֶה". בדת היהודית העכשווית הוא כלל לא נהגה (בניגוד להוראות המקרא) והוא מוחלף ב"אדוני" או "השם". לדברי שירמן סטון, מבחינת המבנה יהוה הוא 26 רוחות אלוהיות (13 של אלוהים ו-13 של סמאל), בתוספת תכונות אלוהיות כגון יכולת-כול, נצח (ללא התחלה וסוף), הערך הגדול ביקום (אהבה), קנאה כלפי אדם ששייך לאל (הקנאה שסיבתה אהבת הברוא לבוראו – "אהבה וסגידה לאלים אחרים"), רגישות לרוע. למעשה הוא האל היחיד וסיבה לכל דבר.

כדי לראות יותר לחץ כאן

סגור

אלוהים – מונח מקראי מהשפה העברית. פירוש מילולי – רוחות אלוהיות ("אלוה" – רוח אלוהית + "-ים" – סיומת רבים). כינוי נוסף: "רוח הקודש". לפי שירמן סטון, אלוהים הוא הפן הטוב של האל המקראי יהוה (האל הטוב), המורכב מ-13 רוחות ותכונות אלוהיות ספציפיות, כאשר הראשונה מהרוחות, רוח האהבה, היא הסיבה לבריאת שאר הרוחות. המילה מופיעה בתנ"ך כ-2.700 פעמים. זה אלוהים אשר בורא עולמות טובים, ישויות וחיים. עם זאת, אין הוא יכול להיחשב כתמונתו המלאה של יהוה, מפני שיהוה מכיל במבנהו גם את הפכו של אלוהים, זה סמאל.

סגור

סמאל – ככל הנראה המילה באה מעברית או ארמית, פירוש מילולי – "האל הרעיל". לדברי שירמן סטון, אלה ה-13 הרוחות האלוהיות אשר מנוגדות לאלוהים. במבנהו של האל יהוה, רוחות סמאל אינן פעילות (הן רדומות). רק ישות שנבראה על ידי יהוה (בצלמו הרוחני) מסוגלת להפעיל את רוחות סמאל. על פי המקרא, הישות הראשונה אשר עשתה זאת היתה המלאך הבוגד הנקרא בתנ"ך "שטן" (שטנאל). השלכות המעשה מורגשות בכל העולמות. ביכולתן של רוחול סמאל להרוס את אלוהים ולהפך. לכן, מלחמת "הטוב נגד הרוע" עדיין ממשיכה. על פי המסורת היהודית, בגן העדן המקראי האדם פותה על ידי המלאך שטנאל לעבור עבירה נגד האל – לחטא. מאז האדם מיטלטל בין טוב לרע

סגור

אהבה – יוצר- בורא האהבה – אלוהים
הכל יכול, נצחי, הערך הגדול ביקום, קנאה כלפי אדם ששייך לאל, רגישות לרוע

סמאל

(שטן – יריב)

 1. רוח השנאה
 2. רוח העצב
 3. רוח המלחמה
 4. רוח חוסר הסבלנות
 5. רוח היוהרה
 6. רוח הרשעות
 7. רוח הבגידה
 8. רוח התוקפנות
 9. רוח הפרצנות
 10. רוח השחצנות
 11. רוח חוסר הרחמים
 12. רוח חוסר המחשבה
 13. רוח האי-צדק
VS
לחץ כאן

אלוהים

(רוח הקודש)

 1. רוח האהבה
 2. רוח השמחה
 3. רוח השלום
 4. רוח הסבלנות
 5. רוח האדיבות
 6. רוח החסד
 7. רוח הנאמנות
 8. רוח העדינות
 9. רוח הרוגע
 10. רוח הצניעות
 11. רוח הרחמים
 12. רוח החוכמה
 13. רוח הצדק

.חזיון תמונתו הרוחנית של האל המקראי. כאן תלמד יותר.

Copyright @ since 2016. Made by: Radosław Hirski